خرید لباس ارتباط 2 نامزد از طريق اينترنت حرام است!

رابطه میان دو نامزد از طریق شبکه های اینترنتی و رد و بدل کردن عکس از سوی وزارت دادگستری عربستان حرام اعلام شده است.
به گزارش جهان، مشاور وزارت دادگستري عربستان سعودي كه در گذشته وجود رابطه ميان دو نامزد از طريق اينترنت و ديدن چهره وي در ياهو مسنجر را اقدامي شرعي مي‌دانست، به تازگي اين كار را حرام اعلام كرده است.
شيخ “عبدالمحسن عبيكان” در اين باره گفت: در گذشته اجازه داده بودم كه مرد چهره نامزد خود را از طريق اينترنت ببيند اما اكنون به اين نتيجه رسيدم كه امكان دارد مرد ضعيف النفس باشد و در صورت ازدواج نكردن با آن دختر، از عكس او در فضاي اينترنت سوءاستفاده كند بنابراين نظر قبلي خود را پس مي گيرم و ارتباط از طريق اينترنت بدين شكل را حرام اعلام مي‌كنم.
وي در ادامه افزود: هنگاميكه از من پرسيدند آيا جايز است كه از طريق ياهو مسنجر چهره نامزد را ديد يا خير، چنين گفتم كه اساسا ديدن چهره دختر پيش از ازدواج با هدف ازدواج حق مسلم مرد است و كار حلالي به شمار مي‌رود و در سنت نبوي نيز چنين آمده اما اگر قرار باشد از طريق اينترنت موجب سوءاستفاده و نشر فحشا شود، بنابراين حرام است.
گفتني است به رغم صدور چنين فتوايي اما به دليل برخي عادات و تقاليد بسيار سنتي و راديكال موجود در عربستان سعودي كه گاهي حتي مانع ديدن چهره دختر پيش از ازدواج مي‌شوند، طي چند سال اخير بسياري از پسران از طريق اينترنت چنين كاري مي‌كردند.
در‌ گذشته يعني پيش از دسترسي افراد به اينترنت، پسران عربستاني تنها براي دانستن چگونگي چهره دختري كه مي‌خواستند با وي ازدواج كنند، به شرح، توضيح و توصيفات مادر يا خواهر خود كه به خواستگاري مي‌رفتند اكتفا مي‌كردند.
در پایان گفتنی است خبرهاي چنين فتواهایی که امروز با نام مفتیان وهابی و یا شبکه القاعده در رسانه هاي غربي منتشر شده و به اسلام منتسب مي‌شود به روايت‌هايي مضحک در مورد القاعده تبديل شده است، با اين حال نوک پيکان تمام چنين تبليغاتي مسلمانان هستند که در بيشتر کشورهاي غربي با نام تروريست و خشونت طلب از آنان ياد مي‌شود.