خرید لباس خانه مؤمن کجا و بد و بيراه گفتن کجا…

امام جمعه موقت تهران گفت: امام خمینی (ره) با رهبری انقلاب اسلامی و پیروزی این انقلاب، عرفان و فلسفه اسلام را در دنیا مطرح کرد.
به گزارش «»، آیت‌الله امامی کاشانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی به ذکر بخشی از نصایح و وصایای ایشان پرداخت و گفت: خدمات امام (ره) قابل نوشتن و گفتن نیست و تنها می‌توان گوشه ای از آنها را مطرح کرد.
وی با اشاره به اینکه قبل از حرکت انقلابی امام و در زمان شاه هیچ کس کتابهای فلسفه، حقوق و فقه اسلام را نمی خواند و این کتابها تنها در کتابخانه‌ها بودند، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی امروز این کتابها از کتابخانه‌ها بیرون آمده و نه تنها در کشور که در جهان اسلام و در تمام دنیا موضوع فقه، حقوق و فلسفه اسلامی مطرح است و بسیار در این زمینه مطالعه می‌شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) عرفان و فلسفه اسلام را در دنیا مطرح کرد و امروز مسیحیت نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و مقالاتی دور از تثلیث و شرک می‌نویسند، ادامه داد: آنان این حرفها و مقالات را از اسلام گرفته اند و این موضوعات زمانی در مسیحیت اوج گرفت که امام خمینی (ره) اسلام و عرفان اسلامی را به دنیا عرضه کرد.
آیت‌الله امامی کاشانی مطالعه در اندیشه‌ها و آرای امام (ره) را ضروری عنوان کرد و افزود: باید بدانیم و بفهمیم که امام (ره) در وصیت نامه خود چه چیزهایی را به ما گفته است و چه توصیه‌هایی به جوانان کرده است.
امروز دنیا، دنیای توحش و درندگی است
وی با اشاره به بخشی از وصیت نامه امام (ره) گفت: امام فرمودند آنچه شما ملت برای آن به پا خاستید و دنبال می‌کنید، والاترین و ارزشمندترین مقصد مقصودی است که از صدر عالم در ازل و تا ابد عرضه شده، همین دین اسلام است، باید به این نصیحت بنیانگذار انقلاب اسلامی توجه کرد و به این حرفها که به معنای مکتب علوی و توجه به توحید است، دل داد.
خطیب نماز جمعه امروز تهران ادامه داد: امام (ره) در وصیت‌نامه خود می‌فرمایند، شما ای ملت مجاهد در زیر پرچمی می‌روید که در سراسر جهان معنوی و مادی در اهتزاز است، این پرچم، پرچم دین خداست و راهی را که شما می‌روید، تنها راه انبیاست و یکتا راه سعادت مطلق است.
امامی کاشانی گفت: نکته مهم از این بخش‌های وصیت‌نامه این است که امام (ره) خدمتی بزرگ را به دنیا توصیه کرد.
وی ادامه داد: من امروز کاری ندارم که آمریکا چه می‌کند، دنیا چگونه برخورد می‌کند و دنیا به جای استقبال از بیانیه سه جانبه ایران ما را تهدید به تحریم می‌کند، من می‌دانم که امروز دنیا، دنیای توحش و درندگی است.
خطیب نماز جمعه امروز تهران گفت: امام (ره) در وصایای خود ما را درباره مستضعفان توصیه کرده است و به دولت، مجلس و خدمتگزاران می‌گویند که به مردم کم بضاعت رسیدگی کنید واز سرمایه‌داران و ثروتمندان کشور می‌خواهند تا برای کسانی که خانه و سرپناهی ندارند، خانه بسازند.
آیت‌الله امامی کاشانی افزود: اکنون چقدر ثروتمندانی را در کشور داریم که می‌توانند مشکلات مردم و کشور را حل کنند، اما تنها در اندیشه خودشان هستند؟ انسان نباید فقط به فکر خودش باشد.
وی با توصیه بر ساختن خوابگاه برای دانشجویان و اشاره به اینکه اسکان دادن دانشجویان در محیطی که می‌توان بر آن نظارت کرد، زمینه را برای رشد و تربیت نیروهای سالم در کشور فراهم می‌کند، افزود: خوب است مسجد و حسینیه و مدرسه بسازیم اما همان قدر که ساختن این بناها ثواب دارد و ارزشمند است ساختن خوابگاه برای دانشجویان بسیار مفید و ارزنده است و عمل به این امور خواست امام (ره) در وصیتنامه شان است.
امروز رهبر انقلاب همان راه امام (ره) را می‌روند
امام جمعه موقت تهران گفت: امام در بخش‌هایی از وصیت‌نامه نیز بر توجه به مسائل فرهنگی و اخلاقی دختران و پسران تأکید کردند و فرمودند این انقلاب اسلامی است که اسلام دین خدا را این چنین به دنیا عرضه کرد و برای ما عزت و اعتبار را در دنیا به ارمغان آورد.
آیت‌الله امامی کاشانی همچنین با اشاره به اینکه شما ملت ایران در دامن ولایت و عاشورا بزرگ شده‌اید، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم شرافت و حیثیتمان از دست برود و باید زمینه را برای ارتقای وسایل فرهنگی در جامعه و همچنین عفاف و حجاب فراهم کنیم.
وی افزود: باید در زمینه اجرای طرح عفاف و حجاب دولت را یاری دهیم و دولت نیز باید این اقدام را اول از سازمان‌ها و ادارات خود آغاز کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری همه توفیقات و موفقیت‌های حاصل شده در سال‌های پس از انقلاب اسلامی را به دلیل وحدت و رهبری جامعه عنوان کرد و افزود: امروز رهبر انقلاب همان راه امام خمینی (ره) را می‌روند و ما نیز باید با همت عالی و تلاش و پشتکار به اداره جدی و فعالانه کشور کمک کنیم.
امامی کاشانی همچنین در خطبه اول با اشاره به فواید سلام و سلام کردن در خانواده و جامعه گفت: سلام کردن به معنای احترام است و شخصیت افراد را نشان می‌دهد و در احادیث توصیه شده حتی اگر در خانه کسی نیست سلام بدهید چرا که خانه شعارش سلام، خوشرویی و مهربانی است و همه اینها به خانه برکت می‌دهد.
وی با تأکید بر فراهم کردن زمینه آرامش در خانه و فضای امن برای خانواده گفت: خانه مرکز طیب، پاکیزگی و مهربانی است، نه اینکه عبوس باشیم، قهر کنیم و از هم جدا باشیم، این کارها در خانه مومن نباید رخ دهد.
خطیب نماز جمعه امروز تهران ادامه داد: خانه مؤمن کجا و بد و بیراه گفتن، زندگی را به سمت طلاق و مشاجره بردن و آبروی یکدیگر را بردن کجا، امنیت و آرامش خانه وظیفه همه به ویژه مردان و مدیران خانواده است.