خرید لباس موضعگیری تند رسانه‌های عربی در عین سکوت شرم‌آور سران عرب

سرویس بین‌الملل ـ حادثه ناجوانمردانه حمله به کاروان کمک‌رسانی به مردم مظلوم غزه، به نام کاروان آزادی، موجب شد که رسانه‌های منطقه پس از سال‌ها، بی‌پرده و بی‌پروا به موجودیت رژیم صهیونیستی و سکوت سران عراب منطقه، نسبت به این پدیده شوم پرداخته و بار دیگر از این رژیم به عنوان «عدو الصهیونی» ـ دشمن صهیونیستی ـ یاد کنند.
به گزارش «»، هرچند در یک دهه گذشته و در راستای سازشکاری سران کشورهای عربی، رسانه‌های این کشورها به ندرت از رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن یاد می‌کردند، روز گذشته و پس از ماجرای حمله ناجوانمردانه صهیونیست‌ها به کشتی‌های کمک‌رسانی به غزه، بار دیگر استفاده گستره از واژه «دشمن صهیونیستی» در رسانه‌های عربی نمود پیدا کرد.
روزنامه «القبس» چاپ کویت، در یادداشتی نوشت: اکنون گاه آن رسیده که به اسرائیل لگام ببندیم و او را مهار کنیم.
این روزنامه افزود: سران محترم! منطقه عربی از سخنان پرطمطراق و دهان پرکن پرهیز کنند و بر دهان سران جنایتکار اسرائیل بکوبند.
«الحیات»، چاپ لندن نیز نوشت: مسئولان اسرائیل، تنها به شهوت قتل و بوی خون می‌اندیشند و این دولت تا بن دندان مسلح با این کار خود نشان داد که تاب کمترین صدای انسان دوستانه در سراسر جهان را ندارند و اگر اسرائیل جرأت دارد، بار دیگر به غزه که بخش بسیار کوچکی از امت اسلامی است حمله کند، تا ببیند چگونه ارتش خونریز صهیونیست‌ها نابود و برای همیشه جرثومه فساد از قلب کشورهای اسلامی پاک خواهد شد؛ نه اینکه به چند کشتی بی‌دفاع حمله کند؛ به راستی، همه توان اسرائیل همین است؟
این روزنامه می‌افزاید: اکنون سازمان ملل به بدترین شیوه خوار و زبون شده و حقوق بشر به لجن کشیده شد؛ حال ما باید چه کار بکنیم؟
همچنین روزنامه «الرایه»، چاپ قطر نیز به نقل از امیر این کشور نوشت: راهزنی و جنایت دریایی اسرائیل، روشن‌ترین پیام اسرائیل به سران کشورهای عربی پیگیر طرح مسخره صلح خاورمیانه است.
«السیاسة» کویت نیز که از رسانه‌های خط مقدم سازش است، در موضعی گوناگون نوشت: دیگر چه اتفاقی باید رخ بدهد تا اعراب چهره واقعی اسرائیل را بفهمند و درک کنند؟ عزاداری و محکوم کردن و مرگ گفتن و… اکنون دیگر اثری ندارد؛ باید ریشه این شجره خبیثه را از منطقه برکند.
هرچند تا کنون، خبری از موضعگیری مقامات عراقی درباره این جنایت منتشر نشده، «الزمان»، چاپ همزمان بغداد و لندن نوشت: کشتار کمک کنندگان به مردم غزه به دست نامشروع‌ترین رژیم‌های سیاسی جهان برای همیشه تکلیف اعراب با اسرائیل را روشن کرد.
روزنامه کویتی «الرای العام» نیز با درج یادداشتی با نام «صمتنا … سوطنا» ـ سکوت ما … شلاق ماست ـ نوشت: داستان دزدان دریایی را فراموش کنیم… دشمنی و رجزخوانی را پایان دهیم… آزادی و انسانیت را دفن کنیم. ای اعراب؛ شما را چه شده؟ چرا سکوت ؟ چرا خاموش شده‌اید تا اسرائیل را که همه آزادگان جهان آن را دشمن و جنایتکار می‌دانند، بر مقدرات ما حکم برانند و بر سفره‌های خون عزیزان ما باده سرمستی بنوشند؛ آه…