خرید لباس كمتر از 5 درصد رانندگان باعث تصادف مي‌شوند

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا گفت: تعداد متخلفاني كه بر تخلف از قانون اصرار دارند كمتر از 5 درصد هستند و همين 5 درصد باعث تصادف در جامعه مي‌شوند.
به گزارش خبرنگار جام جم آنلاين،سردار اسكندر مومني رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا در حاشيه جلسه علني امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام رسيدگي به لايحه اصلاح قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي و تصويب آن در مجلس گفت: قوانين موجود كشور مربوط به دهه 50 بود و نمي شد با آن قوانين شرايط فعلي را اداره كرد.
وي با بيان اين كه سالانه 1.5 ميليون خودرو  به سيستم حمل و نقل كشور اضافه مي شود گفت:در حال حاضر 12 ميليون خودرو در كشور وجود دارد و آمار تصادفات نيز رو به گسترش است لذا بايد قوانين به روز مي‌شد.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تصريح كرد:‌تعداد متخلفاني كه بر تخلف از قوانين اصرار مي كنند كمتر از 5 درصد است و همين 5 درصد باعث تصادفات در كشور مي شوند.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي با تاكيد بر اينكه قوانين بايد حالت بازدارنگي لازم را داشته باشند به ويژگي هاي قانون جديد مصوبه مجلس در زمينه راهنمايي و رانندگي اشاره كرد و گفت: رانندگان متخلف براساس اين قوانين نمره منفي مي‌گيرند و برخي از جرايم نيز افزايش يافته‌اند.
مومني گفت: اگر تصادفات ناشي از راه و جاده باشد وزارتخانه ها و نهادهاي مسئول موظف به جبران خسارات مردم هستند.
وي در پاسخ به سوالي درخصوص الزام سرنشينان عقب خودرو به داشتن كمربند ايمني گفت: مصوبه مجلس در اين زمينه را طوري اجرا نمي كنيم تا باعث ناراحتي مردم شود همچنين در قانون ذكر نشد كه عقب خودرو بيش از دو سرنشين ممنوع است.