خرید لباس برگزاری کلاس آموزشی روابط دختر و پسر

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران از ایجاد کارگروه عفاف و حجاب در این دانشگاه خبر داد و گفت: کارگروه عفاف و حجاب مرکب از نمایندگان دستگاههای فرهنگی، تشکلهای دانشجویی و اساتید برای ارائه راهکارهایی در رابطه با مسئله حجاب تشکیل می شود.
حجت الاسلام ابراهیم کلانتری در گفتگو با مهر گفت: با ایجاد این کارگروه در محیط دانشگاه با مشارکت دانشجویان راهکارهای مطلوبی در رابطه با مسئله عفاف و حجاب و رعایت شئونات اسلامی مطرح می شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه نهاد دانشگاه تهران در زمینه حجاب برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده است، افزود: در برنامه هایی که نهاد دانشگاه تهران اجرا می کند، سعی می شود جو دانشگاه متناسب با فضای دینی باشد. در راستای طرح عفاف و حجاب نیز اقدامات زیادی انجام گرفته که می توان به برگزاری کلاسهای آموزشی در حوزه روابط دختر و پسر بر اساس مضامین قرآن اشاره کرد که بسیار مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.
ایجاد اتاق فکر در راستای موضوع حجاب در دانشگاه تهران
وی در ادامه از ایجاد اتاق فکری در راستای موضوع حجاب در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: چند ماهی است که در مجموعه نهاد یک اتاق فکر با حضور معاونین نهاد دانشگاه تهران تشکیل شده است تا ابعاد این مسئله مورد بررسی و کنکاش قرار گیرد.
کلانتری با تاکید بر ارتقای معرفت دینی دانشجویان و رعایت حجاب گفت: در راستای تحقق این امر باید کارهای فرهنگی دقیق تری انجام گیرد لذا مسئولین امر باید نسبت به این مسئله تلاش کنند چرا که دانشگاه حریم مقدسی دارد که شکسته شدن این حریم لطمات زیادی به بار می آورد و باید آموزشهای ویژه ای برای دانشجویان گذاشته شود تا آنان به معنای واقعی به این حریم مقدس پی ببرند.
برپایی اردوهای پیش دانشگاهی برای آگاهی نسبت به پوشش اسلامی
وی برپایی اردوهای پیش دانشگاهی را برای آگاهی دانشجویان جدیدالورود نسبت به پوشش اسلامی موثر دانست و تأکید کرد: اگر چنانچه محتوای این برنامه ها در راستای موضوع عفاف و حجاب باشد امری بسیار مناسب و مفید در راستای آگاهی بخشی در بین دانشجویان است.
تشکیل میزگردهای دانشجویی در رابطه با مسئله حجاب
کلانتری تشکیل میزگردهای دانشجویی در رابطه با مسئله حجاب را نیز با اهمیت دانست و افزود: یکی دیگر از کارهایی که نهاد دانشگاه تهران در نظر دارد که در راستای مسئله حجاب در دانشگاه تهران اجرا کند برگزاری میزگردهایی با محوریت مسئله عفاف و حجاب در سطح دانشگاه است که در سال آینده به طور جدی تر پیگیری می شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در خصوص اهمیت مسئله حجاب در دانشگاهها گفت: بسیاری از دانشجویان دانشگاه تهران حریم های اسلامی را رعایت می کنند اما با این حال تعداد اندکی نیز به این موارد کم توجه هستند که البته با اجرای تصمیمات درست این موارد نیز برطرف خواهد شد.
کلانتری با اشاره به درک نادرست این عده نسبت به مسئله حجاب اضافه کرد: علت اینکه این عده نسبت به مسئله حجاب و عفاف بی تفاوت هستند نداشتن آگاهی درست نسبت به این امر است.
وی همچنین با تأکید بر اینکه عده قلیلی نیز وجود دارند که به صورت عمدی می خواهند حریمها و شئونات اسلامی را خدشه دار کنند به مهر گفت: این عده شاید نسبت به مسئله حجاب آگاهی داشته باشند اما به دلیل وجود یکسری از مشکلاتی که با خود دارند از سر تعمد به این رفتارها دست می زنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه در مقابله با بدحجابان در دانشگاه باید از راههای قانونی استفاده کرد گفت: با کسانی که می خواهند از اهرم حجاب سوء استفاده کنند و حریم مقدس دانشگاه را بشکنند باید برخورد انضباطی و برای حل این مسئله از راهکارهای قانونی استفاده شود.