خرید لباس تغيير كاركرد دانشگاه از كلاس درس به “سالن‌ مُد “

در كلاس درس از سخنان استاد يادداشت‌برداري مي‌كند كه ناگهان مقنعه‌اي كه بر سر دارد از سرش مي‌افتد بدون اين‌كه احساس ناراحتي كند از موقعيت استفاده كرده و موهايش را دوباره مرتب مي‌كند، اما در كلاس درس استاد، مرداني هستند كه او را خيره خيره نگاه مي‌كنند.
به گزارش فارس، این روزها اجراي طرح امنيت اجتماعي نقل اكثر رسانه‌ها شده است، طرحي كه از سال 84 به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيد اما عملكرد سازمان‌ها و نهادهاي ذيربط به نوعي سؤال برانگيز است.
شايد كمتر كسي است كه بد‌حجابي برخي از زنان و دختران را نديده باشد، اين حرف آنجايي بيشتر مسجل مي‌شود كه مي‌بينيم بسياري از بانوان در اتومبيل‌هاي شخصي بدون پوشش سر هستند و هنگام خروج ظاهر خود را موجه مي‌كنند.
حتي در برخي از تاكسي‌ها و واگن‌هاي مترو، پديده بدحجابي زنان ديده مي‌شود اما وقتي مسئله بسيار ناراحت‌كننده به نظر مي‌رسد كه پديده بدحجابي به مكان فراگيري علم و دانش تخصصي يعني دانشگاه‌ها نفوذ كرده و رو به گسترش مي‌رود.
مانتوهايي خاص و نقاب‌هاي رنگي
اين گونه به نظر مي‌رسد يك جريان مشكوك مي‌كوشد تا دانشگاه را كه بايد محل پژوهش، فناوري و تحصيل علوم و فنون جديد باشد به محلي براي خودنمايي و بدحجابي زنان و دختران تبديل كند.
موارد بد‌حجابي در اكثر دانشگاه‌هاي كشور ديده شده و ديگر فرقي نمي‌كند كه اين دانشگاه دولتي، آزاد، غيرانتفاعي، جامع علمي كاربردي يا پيام نور باشد تا مقصر را سهل‌انگاري مسئولان آن دانشگاه معرفي كنيم؛ مهم آن است كه اگر سري به يكي از اين دانشگاه‌ها زده باشيم آثار پديده رو به گسترش بدحجابي دختران دانشجويي را مي‌بينيم كه با مانتوهايي كوتاه و صورت‌هاي بزك كرده توجه دانشجويان ديگر و حتي اساتيد را به خود جلب مي‌كنند.
ترويج حجاب با برنامه‌ريزي‌هاي مدون قابل اجراست 
امير طاهرخاني، عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس مي‌گويد: بدون شك عدم رعايت حجاب در دانشگاه‌ها مشكلاتي را براي تحصيل دانشجويان به بار مي‌آورد و مانعي بر سر راه پژوهش‌هاي دانشجويي و در مجموع درس‌خواندن آنان است.
وي با بيان اينكه رعايت حجاب در كاهش انحرافات اجتماعي تأثير فراواني دارد، معتقد است: براي مقابله با تهاجمات و هجمه‌هاي غربي به خصوص در بحث حجاب و ترويج اين فرهنگ بايد برنامه‌ريزي‌هاي مدون و طولاني مدتي داشته باشيم.
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بر اين باور است كه نكات مثبت و ويژگي‌هاي ارزشي حجاب براي حضور در جامعه بايد براي دختران و زنان واضح و روشن باشد.
تبليغات سوء كشورهاي غربي در مقابله با حجاب 
طاهرخاني عنوان مي‌كند: رعايت حجاب و تشويق دختران به اين امر در جامعه باعث كاهش بسياري از انحرافات و بزهكاري به خصوص در نسل جوان مي‌شود.
به گفته وي اصل تأكيد اسلام بر رعايت حجاب و عفاف در جامعه،‌حفظ كرامت و ارزش‌هاي دروني زن است.
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با اشاره به اين كه كشورهاي غربي تبليغات سوئي به منظور عدم گرايش زنان به حجاب دارند تاكيد مي‌كند: بايد براي ترويج فرهنگ حجاب بايد اقدامات جدي داشته باشيم.
رئيس‌جمهور از مديران گزارش كار بخواهد
حجت‌الاسلام سيد محمد جواد ابطحي، عضو كميسيون فرهنگي مجلس مي‌گويد كه رئيس جمهور بايد دستگاه‌هاي دولتي را موظف كند تا اين طرح را به طور جدي پيگيري كنند و از مديران گزارش كار بخواهد كه به چه مقدار با افرادي كه مسئله مهم حجاب را رعايت نمي‌كنند، برخورد كرده‌اند.
ابطحي تأكيد مي‌كند: هر طرحي كه برنامه‌ريزي مي‌شود، جنبه ملي دارد و اينكه اجراي طرح حجاب و عفاف مربوط به دولت نيست، حرف بي‌اساس و فاقد وجاهت قانوني است.
ضرورت رعايت حجاب دختران جوان براي امنيت اخلاقي‌
فاطمه بداغي معاون حقوقي رئيس جمهور نيز مي‌گويد: آگاهي و داشتن اطلاعات از آسيب‌هاي اجتماعي براي خانواده‌هاي مسلمان در جامعه اسلامي از مهم‌ترين موضوعات در خصوص اجراي طرح عفاف و حجاب است.
وي معتقد است: بيداري خانواده‌ها و عدم غفلت نسبت به فعاليت‌هاي جوانان در كنار اقدامات بخش‌هاي دولتي، ‌براي اجراي طرح عفاف و حجاب مؤثر است.
بداغي مي‌گويد: دختران جوان اگر مي‌خواهند در دانشگاه‌ها همچنين در محيط‌هاي شغلي، امنيت اخلاقي و اجتماعي داشته باشند بايد حجاب اسلامي خود را حفاظت كنند.
به گفته معاون حقوقي رئيس‌جمهور، حضور زنان بدحجاب در جامعه، موجب شكسته‌شدن موازين شرعي و عدم پذيرش آنان در عرصه‌هاي اجتماعي مي‌شود.
اجراي طرح امنيت اجتماعي با استقبال افكار عمومي مواجه شده است و به تازگي حراست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برخورد با بدحجابي را به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي ابلاغ كرده است كه در صورت اجراي آن مي‌توان گفت مشكل بدحجابي در دانشگاه‌ها تا حدود بسياري مرتفع مي‌شود.
اين مسئله در حاليست كه رؤساي دانشگاه‌هاي مختلف از آغاز برخورد با بدحجابان در دانشگاه‌هاي خود سخن گفته و اين مسئله را به عنوان يكي از دغدغه‌هاي اصلي در دانشگاه مطرح مي‌كنند.