خرید لباس جدول گران‌ترین‌ها و ارزان‌ترین‌های اجاره مسکن در تهران

دنیای اقتصاد: با نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات در گوشه و کنار، زمزمه‌هايي از افزایش نرخ اجاره بها از سوی مشاوران املاک به گوش مي‌رسد.
در بسیاری از مناطق تهران، برخی از موجران با فرا رسیدن فصل اجاره، واحدهای استیجاری خود را با چند درصد افزایش نرخ اجاره به بازار عرضه کرده‌اند و همین مساله باعث شده است تا بسیاری از مستاجران به تازگی دچار مشکل شوند.
اگرچه برخی از مسوولان مسکن این رشد به اصطلاح جزئی را برای بازار اجاره متناسب با فصل تابستان طبیعی اعلام مي‌کنند، اما از نظر متقاضیان این امری غیرطبیعی است. چراکه آنها عقیده دارند عده‌ای از مالکان با شروع فصل اجاره قصد سوءاستفاده دارند و نرخ‌هاي غیرواقعی به بازار پیشنهاد مي‌کنند و اکثر مالکان به هیچ عنوان حاضر به ارائه تخفیف نیستند، چراکه آنها مي‌دانند مستاجران مجبور هستند در نهایت واحدی را با نرخ بالا اجاره کنند.
اما در همین راستا، موتور جست‌وجوی املاک و مستغلات ایران فایل، قصد دارد با نمایش رنگی نرخ‌هاي اجاره بها در تهران، واحدهای گران و ارزان را به متقاضیان معرفی کند تا آنها بهتر بتوانند تصمیم بگیرند.
ستون امروز نبض بازار به نقل از سایت ایران فایل تعدای از واحدهای اجاره‌ای که گران یا ارزان معرفی شده اند را این طور شرح مي‌دهد: رهن یک واحد مسکونی نوساز با متراژ 100 متر مربع در محدوده جنت آباد، 45 میلیون تومان تعیین شده است که این قیمت در سایت «ایران فایل» با رنگ قرمز مشخص شده و نشان‌دهنده نرخ بالا یا گران است.از سوی دیگر، در منطقه نارمک یک واحد مسکونی 25 سال ساخت با متراژ 87 متر مربع با 28 میلیون تومان ودیعه و همچنین 200 هزار تومان اجاره ماهیانه اعلام شده است که این نرخ نیز از نظر کارشناسی ایران فایل، گران پیشنهاد شده است.
در همین حال 15 میلیون تومان مبلغ ودیعه و یک میلیون تومان اجاره ماهیانه برای یک واحد مسکونی 90 متری با 13 سال عمر بنا در منطقه نیاوران تعیین شده است که این قیمت در جدول گرانترین‌ها قرار گرفته است.از طرف دیگر، رهن یک واحد 85 متری نوساز واقع در خیابان ستارخان، 40 میلیون تومان اعلام شده که این قیمت در مقایسه با رهن ملک مشابه در همان منطقه گران است.
اما در این بین، یک واحد مسکونی 2 سال ساخت با متراژ 90 مترمربع در منطقه فرمانیه با مبلغ 28 میلیون تومان رهن به بازار اجاره عرضه شده که این میزان مبلغ از نظر سایت ایران فایل، ارزان معرفی شده است.