خرید لباس 24كشته و 453 مجروح در تصادفات شبانه‌روز گذشته

طي شبانه‌روز گذشته با وقوع 348 فقره تصادف، 24 تن كشته و 453 نفر زخمي شدند.
سرهنگ ضياءالدين ـ رييس مركز اطلاعات و كنترل ترافيك راهنمايي و رانندگي ناجا ـ در گفت‌وگو با ايسنا، در رابطه با حوادث جاده‌اي 24 ساعت گذشته، اظهار كرد: در اين مدت 22 فقره تصادف منجر به مرگ رخ داد كه 24 تن جان خود را از دست دادند و بر اثر وقوع 326 فقره تصادف جرحي 453 نفر مجروح شدند.
وي ادامه داد: بيشترين علل وقوع تصادفات مربوط به توجه نكردن به جلو بود كه 40 درصد از حوادث را به خود اختصاص داد و تجاوز به چپ با 18 درصد و تخطي از سرعت مطمئنه با 13 درصد در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفت.
رييس مركز اطلاعات و كنترل ترافيك راهنمايي و رانندگي ناجا خاطر نشان كرد: طي شبانه روز گذشته 59 درصد از تصادفات مربوط به خودروهاي سواري، 13 درصد مربوط به موتورسيكلت‌ و 9 درصد نيز مربوط به وانت بار بوده است.
وي با اشاره به اين كه بيشترين تصادفات در اين مدت در ساعت شش بعد از ظهر تا 12 شب رخ داده است، در رابطه با مهم‌ترين تصادف شبانه روز گذشته هم اظهار كرد: بر اثر تصادف يك دستگاه خودرو پرايد با يك دستگاه خودرو دوو سيلو در كيلومتر 34 محور كرمان ـ جيرفت دو تن كشته و 9 تن ديگر مجروح شدند.
سرهنگ ضياءالدين خاطر نشان كرد: علت وقوع اين حادثه تجاوز به چپ از جانب خودروي پرايد گزارش شد.
وي از اعمال محدوديت ترافيكي در محور رشت ـ قزوين خبر داد و در اين رابطه گفت: محدوديت تردد در تونل «شيرين سو» واقع در محور رشت ـ قزوين از تاريخ 29 خرداد ماه امسال تا دوم تير ماه از روزهاي شنبه تا سه‌شنبه از ساعت هفت صبح تا چهار بعد از ظهر و همچنين روز چهارشنبه از ساعت هفت صبح تا دو بعد از ظهر به علت انجام عمليات راهداري و نصب گالري در فضاي مياني تونل اعمال مي‌شود.
رييس مركز اطلاعات و كنترل ترافيك راهنمايي و رانندگي ناجا اضافه كرد: بر اين اساس عبور و مرور وسايط نقليه در مسير قزوين به رشت در تاريخ‌هاي مذكور از طريق جاده‌ كنار گذر احداثي انجام خواهد شد.