خرید لباس پاسخ کم سابقه رئیس الازهر به مفتی سلفی سعودی با تجلیل از شیعیان

سرویس بین الملل ـ  دکتر شیخ احمد الطیب رئیس دانشگاه الازهر مصر با رد درخواست برخی از علمای سلفی عربستان اعلام کرد : مذهب شیعه اثنی عشری یکی از بزرگترین مذاهب اسلام بوده و پیروان این مذهب همانند سایر مسلمانان جهان مورد احترام الازهر می باشند.
به گزارش “”، وی در گفتگو با روزنامه “الوطن” کویت تصریح کرد : شیعه و سنی دو بال امت اسلام هستند و شیعیان ریشه در تاریخ هزاروچهارصد ساله اسلام دارند بنابراین نمی توان شیعیان را از اسلام جدا دانست.
وی تاکید کرد : تقریب مذاهب اسلام از اهداف بنیادین الازهر بوده و اختلاف شیعیان با سایر مذاهب تنها در برخی فروع اسلام است و در اصول هیچ اختلافی با یکدیگر نداریم زیرا همگی زبان به شهادتین مبارک می گشایند.
شیخ الازهر ادامه داد : همانگونه که تعدادی از علمای اهل سنت و طلاب دینی اهل سنت در ایران تحصیل می کنند آمادگی پذیرش طلاب شیعه ایرانی در الازهر را داریم و مذاکراتی را نیز با برخی علمای بزرگ شیعه در ایران داشته اند و قدم طلاب ایرانی در الازهر را گرامی می داریم.
لازم به ذکر است این سخنان در پاسخ به سخنان شیخ احمد بن سعد بن حمدان الحمدان از علمای سلفی وهابی عربستان در چند روز گذشته است وی از الازهر خواسته بود با تکفیر شیعیان تکلیف جهان اسلام با این مذهب را روشن کند!