خرید لباس جزئیات انشعاب در جامعه وعاظ + توضیح

دبیرکل جامعه اسلامی وعاظ تهران جزئیاتی از انشعاب در این تشکل را بیان کرد.حجت الاسلام جعفر شجونی دبیرکل جامعه اسلامی وعاظ تهران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اعضای شورای مرکزی این تشکل تصمیم به عزل امیری فر دبیر اجرایی گرفتند و در پی این اقدام، تعدادی جوان طلبه انشعابی به نام جامعه وعاظ ولایی کشور تشکیل دادند.وی در بیان دلایل عزل امیری فر دبیر اجرایی این تشکل گفت: وی هر چه ما گفتیم مایل نیستیم جلسه و کمکها دولتی باشد توجه نمی کرد و اصلا معلوم نبود کمکهای دولتی و غیردولتی را از کجا می آورد. دیگر اینکه این رفتارها روحانیت را گدا معرفی می کرد و هر مهمانی را که به جلسه جامعه وعاظ دعوت می کردند به آنان می گفتند برای روحانیت هدیه بیاورید.شجونی با اشاره به اینکه این رفتار به معنی تحقیر روحانیت بود افزود: مثلا در جلسه چند وقت گذشته که  یک رئیس آموزش و پرورش را دعوت کرده بودیم وی با خودش 200 چادر برای خانمهای آقایان هدیه آورده بود. اگر پول این هدا یا را خودش داده بود که هزینه سنگینی به وی تحمیل شده و اگر از بیت المال داده باشد که این کار حرام است.دبیرکل جامعه اسلامی وعاظ تهران ادامه داد: به این دلایل دبیر اجرایی این تشکل را برکنار کردیم و این موجب شده تا از روی جوانی اقداماتی علیه ما همچون انشعاب تشکل انجام شود.وی همچنین با اشاره به جلسه هفتگی جامعه وعاظ که قرار بودن  با حضور حجت الاسلام رازینی معاون حقوقی وتوسعه قضائی قوه قضائیه با موضوع تشریح آخرین وضعیت جریان فتنه برگزار شود نیز گفت: حجت الاسلام رازینی به جلسه نیامدند و در این جلسه موضوع انشعاب و اقدامات دبیر اجرایی سابق مورد بحث قرار گرفت و جلسه تحت الشعاع این حاشیه ها قرار گرفت.وی با بیان اینکه جامعه وعاظ تهران 30 سال سابقه فعالیت دارد و تاکنون نیز به انحراف و انشعاب کشیده نشده است گفت: این رفتار اصلا شایسته و درست نیست.
 
توضیح:
 
پیش از این خبر ابراهیم بهاری به مهر خبر داده بود که:
 “جامعه وعاظ ولایی” شکل گرفت
یک عضو ارشد جامعه وعاظ ولایی کشور با تشریح دلایل انشعاب در جامعه وعاظ گفت: برخی برخوردها و اظهارنظرها موجب انشعاب جامعه وعاظ به دو بخش جامعه وعاظ تهران و جامعه وعاظ ولایی کشور شد که ما به عنوان جامعه وعاظ ولایی کشور به همراه 200 تا 250 نفر اعلام موجودیت کردیم.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم بهاری از اعضای فعال جامعه وعاظ ولایی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر جریان انشعاب در جامعه وعاظ را تشریح کرد و گفت: بعد از جریان انتخابات ریاست جمهوری جامعه وعاظ با چالشی جدی مواجه شد. دبیر شورا به یکی از کاندیداهای اصلاح طلبان گرایش پیدا کرد و هر چند که پس از اغتشاشات از این جریان فاصله گرفت اما دیگر به جامعه وعاظ مراجعه نکرد و جلسات جامعه وعاظ نیز به حالت تعلیق درآمد.
 
وی ادامه داد: در جریان اغتشاشات نیاز به جلسات مستمر جامعه وعاظ احساس می شد. به همین دلیل اعلام شد که باید این جلسات برگزار شود و تمدن استاندار تهران نیز اعلام کرد که امنیت جلسه ها را فراهم می کند. جامعه وعاظ نیز از محل جامعه روحانیت مبارز برای جلسات استفاده کرد.
 
این عضو جامعه وعاظ ولایی کشور اضافه کرد: پس از این جریان امیری فر به عنوان دبیر جلسه جامعه وعاظ انتخاب شد و جلسات جامعه وعاظ که با 30 تا 40 نفر برگزار می شد به 200 نفر رسید. مقرر شد در جلسه ای مصلحی وزیر اطلاعات به جلسه جامعه وعاظ دعوت شود. کارهای دعوت نیز صورت گرفت اما حجت الاسلام جعفر شجونی اعلام کرد که چون امیری فر با ما هماهنگی لازم را انجام نداده است ، این جلسه لغو می شود.
 
وی ادامه داد: با این وجود این جلسه به دلیل کثرت حضار تشکیل و مقرر شد در مکان جدیدی برگزار شود. از آیت الله مهدوی کنی سئوال شد چقدر می توان از محل جامعه روحانیت مبارز استفاده کرد که اعلام شد تنها به عنوان محل جلسات. به همین دلیل هماهنگیهایی لازم برای حضور در ساختمان سید الشهداء در هفت تیر صورت گرفت. آقای شجونی در این زمینه نیز مخالفتهایی کردند و انگ حمایت از آقای مشایی را به بخشی از جامعه وعاظ زدند.
 
بهاری ادامه داد: این اظهارنظرها موجب انشعاب جامعه وعاظ به جامعه وعاظ تهران و جامعه وعاظ ولایی کشور شد که ما در جامعه وعاظ ولایی کشور به همراه 200 تا 250 نفر اعلام موجودیت کردیم.
 
وی افزود: آقای شجونی اعلام کردند که امیری فر عزل شده و مهدیان دبیر جدید جامعه وعاظ تهران خواهد بود. اما در تشکل جدید یعنی جامعه وعاظ ولایی کشور امیری فر همچنان به عنوان دبیر موقت فعالیت می کند تا این تشکل شکل قانونی به خود بگیرد. در آینده نیز مسئولیتها مشخص خواهد شد.
 
بهاری در تشریح دیدگاه جامه وعاظ ولایی کشور به مهر گفت: جامعه وعاظ ولایی اطاعت محض از منویات رهبری و خارج نشدن از اصولگرایی مد نظر ایشان یعنی تاکید بر ارزشهای دینی و الهی را به عنوان مانیفست خود اعلام کرده است. خوشبختانه اکثریت اعضای جامعه وعاظ ولایی طلاب جوان، فرهیخته و عالم هستند که در مسیر اعلام شده گام بر می دارند.
 
وی با بیان اینکه ما به طور حتم از دولت و احمدی نژاد حمایت می کنیم گفت: دلیل حمایت از احمدی نژاد نیز خطبه های تاریخی و مجموعه فرمایشات مقام معظم رهبری در 29 خرداد ماه است.
 
این عضو جامعه وعاظ ولایی کشور درباره مشایی نیز گفت: ما سئوالات و ابهاماتی در مورد مشایی داریم که در جلسات مختلف از وی پرسیده شده است.