خرید لباس پلمب تالار مولوی و باز هم داستان همیشگی برخورد با فرع مسئله

سرویس فرهنگی ـ تالار مولوی به دلیل وجود افراد بدحجاب در بین تماشاگران پلمب شد.
به گزارش “”، اخبار دریافتی از تالار مولوی حاکی است شب گذشته و پس از پایان اجرا این تصمیم گرفته شده است.
بر اساس این تصمیم تا اطلاع ثانوی این تالار تعطیل شده و آثار نمایشی آن نیز تا اطلاع ثانوی اجازه اجرا ندارند.
در تماس خبرنگار ما با مکاری مدیر تالار مولوی، بدون تایید و یا تکذیب این خبر گفت: تا ساعاتی دیگر همه چیز روشن می شود و در حال حاضر از ارایه هر گونه توضیحی معذورم .
این تالار در شرایطی پلمب می شود که نمایش «بپا از اتوبوس جا نموني» به كارگرداني هايده حائري ساعت 45/19در تالار كوچك مولوي و نمایش «راز ماهي طلايي آكواريوم آقاي ژان » نوشته مليحه مرادي جعفري و كار احمد ايراني‌خواه و  «ماهي‌هاي خاك» نوشته فارس باقري و كار سعيد نجفيان ساعت های ساعت 15/18 و  45/20 در تالار اصلي مولوي اجرا مي‌شود.
 
و اما یک نکته:
 
بر اساس اعلام گروه های مراجعه کننده به این تالار ، شب گذشته و در پایان اجراها، ماموران  انتظامات دانشگاه تهران بدون ارایه هر گونه توضیح و بدون انجام هماهنگی با مسوولان جهاد دانشگاهی و مسوولان تالار مولوی، مانع انجام هر گونه فعالیت در این مجموعه فرهنگی هنری شد.
 
بر اساس گزارش های دریافتی، انتظامات دانشگاه تهران بدحجابی برخی تماشاگران راعامل این اقدام اعلام کرده اند و بدون برخورد های قانونی با متخلفان، مجموعه یاد شده را پلمب کرده اند.
گزارش های دریافتی همچنین حاکی است این اقدام انتظامات دانشگاه تهران در حالی رخ داده است که گویا پیش تراز این برای برخی ورود و خروج ها از سوی انتظامات دانشگاه تهران تذکراتی به مسوولان جهاد دانشگاهی داده شده است.
 
خبرنگار ما در حین ورود به آن مجموعه با ممانعت ماموران انتظامات دانشگاه تهران مواجه شد که اساسا ورود و خروج ها را تحت کنترل دارند.
 
به عبارتی ورود افراد به تالار مولوی با کنترل ماموران انتظامات دانشگاه تهران انجام شده و می شود و شب گذشته و شب های قبل نیز ورود افراد ( در هر شکل ) با نظارت این ماموران انجام شده است.
 
بر این اساس، به نظر می رسد انتظامات دانشگاه تهران به جای برخورد با کارکنان کم کار، که مانع ورود افراد بدحجاب نشده اند، مجوعه تالارهای مولوی را پلمب و مانع انجام تمرین گروه های نمایشی شده است.
 
مهدی مکاری مدیر تالار مولوی در این باره به خبر گفت: این موضوع قابل حل است و در گفت و گویی که با مسوولان محترم انتظامات خواهیم داشت انشالله حل شده و نمایش هایی که تماشاگران مشتاقی را نیز در انتظار دارند، به روی صحنه می روند.
 
وی از ارایه هر گونه توضیح بیشتر، تا روشن شدن موضوع و گفت وگو با مسوولان مربوطه امتناع کرد.
ذکر این نکته حائز اهمیت است که چرا مسئولین مربوطه باز هم به جای برخورد با اصل موضوع به پلمپ تالار اکتفا کرده است؟